Vseživljenjsko učenje – Učeče se podeželje

ZADEVA: Sporočilo za javnost

Partnerji iz treh regij, PRJ HALO, Podeželsko razvojno jedro/ Podravska regija, Pomelaj, Zadruga za razvoj podeželja z.o.o. /Pomurska regija in Savinja, Zavod za razvoj podeželja in turizma/Savinjska regija, združeni v konzorcij, so pridobili sredstva iz Evropskega socialnega sklada, v sklopu Javnega razpisa za centre vseživljenjskega učenja – CVŽU in odpiranje sistemov izobraževanja in usposabljanja v širše okolje – partnerstva, za izvedbo projekta Učeče se podeželje, katerega namen je razviti in izvesti tri specializirane izobraževalne programe:

  • Izdelava, trženje in prodaja turističnih spominkov
  • Izdelava, trženje in prodaja kulinaričnih izdelkov
  • Izdelava, trženje in prodaja pijače

Splošni cilj projekta je vzpostaviti podporno okolje  za pospeševanje in razvoj podjetništva na podeželju z namenom povečevanja vključevanja ciljnih v različne oblike usposabljanj in s tem zniževanja brezposelnosti oz. prehoda v odkrito brezposelnost. Z vzpodbujanjem vseživljenjskega učenja in delovnih praks, ki spodbujajo, da na trg dela pridejo in na njem ostanejo tisti, ki trpijo zaradi diskriminacije in neenakosti, bomo pospešili kreiranje fleksibilnih  oblik dela na podeželju. Le-ta bodo omogočala uskladitev družinskega in poklicnega življenja ter integracijo moških in žensk.

Ciljne skupine v projektu so:

  • obstoječi in potencialni turistični ponudniki v Podravju, Pomurju in Savinjski regiji
  • brezposelne osebe
  • odrasli

Za dodatne informacije o projektu kontaktirajte partnerje v projektu:

PRJ HALO, tel. št.: 02 795 32 00, e-mail: info@halo.si
Savinja; tel. št.: 03 838 10 78, e-mail: savinja.cvetka@siol.net
Pomelaj; tel. št.: 02 57 37 036, e-mail: pomelaj@volja.net
 

»Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za šolstvo in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete: Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve:  Izboljšanje kakovosti in učinkovitosti sistemov izobraževanja in usposabljanja.«

Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje in spremljanje statistike obiska.

Z izborom opcije "strinjam se" se strinjate z uporabo piškotkov. V primeru nestrinjanja izberite opcijo "ne strinjam se".Več o tem